ПІДГОТОВЛЕНІСТЬ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ ОЗДОРОВЧИХ СИСТЕМ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ
DOI:
https://doi.org/10.24195/olympicus/2024-4.6Ключові слова:
оздоровча фізична культура, майбутні учителі, учні, освітні закладиАнотація
У статті розглядається питання підготовленості майбутніх учителів фізичної культури до впровадження оздоровчих систем засобами фізичного виховання в освітні установи. Розглянуто стан здоров'я шкільної молоді та доведено необхідність впровадження оздоровчих технологій в сучасну школу. Досліджено рівень підготовленості бакалаврів фізичної культури до впровадження фізкультурно-оздоровчих систем в заклади освіти. Матеріали та методи: аналіз наукової літератури, педагогічні спостереження, педагогічний експеримент, математична обробка одержаних даних. В експерименті брали участь студенти четвертого курсу, майбутні учителі фізичної культури, кількістю 30 осіб. Проведено анкетування учасників експерименту з власним рівневим оцінюванням особистої підготовленості до оздоровчої роботи зі школярами. Обробка одержаних результатів засвідчила середню (20–65%) і достатню (20–60%) підготовленість здобувачів до означеного виду професійної діяльності. Паралельно запропоновано здобувачам, учасникам анкетування, розробити, змоделювати оздоровчі заходи (завдання) для досягнення визначеної мети. Аналіз виконаних робіт показав середній рівень підготовленості у 35% студентів, а достатній лише у 25% випадків. Результати, представлені студентами, засвідчили не відповідність задекларованого рівня підготовленості здобувачів фактичному рівню готовності до проведення оздоровчих заходів. Визначено, що бакалаври фізичної культури не в змозі об’єктивно оцінити рівень власної підготовленості до впровадження оздоровчої роботи в школі. Консультативно-методичне забезпечення впровадження оздоровчої роботи є найбільш проблемним для майбутніх учителів фізичної культури, де майже чверть студентів визнали та показали низький рівень підготовленості.
Посилання
Беседа Н. А. Роль і місце здоров'язбережувальних технологій в оптимізації фізкультурно-оздоровчої діяльності учнів сучасної загальноосвітньої школи. Наука і освіта Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського. 2014. № 1. С. 76 –78.
Коваленко Ю., Голец В. Особливості застосування оздоровчих систем у фізичному вихованні школярів. Фізичне виховання та спорт. 2019. № 2. С. 42–47.
Круцевич Т. Ю. Рекреація у фізичній культурі різних груп населенні : навчальний посібник. Київ, 2010. 370 с.
Операйло С. Актуальність і проблеми модернізації системи фізичного виховання. Фізична культура в школі. 2006. № 1. С. 3–6.
Соціальна обумовленість та показники здоров’я підлітків та молоді / О. Балакірєва, Т.Бондарь та ін; за ред. О. М. Балакірєвої. Київ, Український інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка. Фоліант. 2019. 127 с.
ABCD study complete senrollment, announce sopportunities forscient ificengagement. Sait US Department of Health and Human Services website 2018. URL: https://www.nih.gov/news-events/news-releases/abcd-study-completes-enrollment-announces-opportunities-scientific-engagement.