ХАРАКТЕРИСТИКА КАДРОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ СФЕРИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ: РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ
DOI:
https://doi.org/10.24195/olympicus/2023-3.13Ключові слова:
кадри, ресурс, потенціал, регіональне управління.Анотація
У статті узагальнено представлення про сутність кадрового потенціалу сфери фізичної культури і спорту. Одним з пріоритетних напрямів забезпечення якості системи регіонального управління сферою фізичної культури і спорту є удосконалення підходів до використання кадрових ресурсів в рамках вибраної стратегії розвитку сфери фізичної культури і спорту. В контексті регіонального управління охарактеризовано пріоритети розвитку кадрового потенціалу фізкультурно-спортивних організацій. Обґрунтовано необхідність у визначенні основних засад кадрового забезпечення якості системи управління кадровим потенціалом сфери фізичної культури і спорту. Мета дослідження – охарактеризувати сутність складників кадрового потенціалу сфери фізичної культури і спорту. Методи дослідження: аналіз літературних джерел та аналіз документів, системний аналіз, структурно-функціональний аналіз, організаційне моделювання. Результати дослідження. Зазначено, що сталий розвиток сфери фізичної культури і спорту неможливий без кадрів, які мають високий рівень професіоналізму, інформаційної грамотності. Основою формування кадрового потенціалу сфери фізичної культури і спорту виступає кадрова політика, яка являє собою генеральний напрям кадрової роботи, що характеризується сукупністю принципів, методів, форм, організаційного механізму розробки цілей і завдань, спрямованих на добір і розстановку кадрів. Компонентами, які забезпечують розвиток кадрового потенціалу сфери фізичної культури і спорту, виступають: фінансове забезпечення; інформаційне забезпечення системи управління та розвитку кадрового потенціалу; науково-методичне забезпечення (як побудова єдиної системи документів організаційно-методичного характеру, які визначають норми, правила, вимоги, які використовуються для вирішення завдань, пов’язаних із розвитком кадрів); мотиваційні чинники. Однак, як свідчать результати дослідження, нині забезпеченість сфери фізичної культури і спорту кадрами як у кількісному, так і якісному відношенні ще не відповідають тим стратегічним завданням, що стоять перед нею. Встановлено, що на процеси формування, використання й розвитку кадрового потенціалу сфери фізичної культури і спорту на всіх рівнях державного управління впливають такі чинники, як: демографічний, соціальний, економічний, освітній, мотиваційний, інституційний, інноваційний та інфраструктурний.
Посилання
Ашанін В.С., Мудрик В.І, Андрєєв М.В. Проблеми формування компетентності майбутніх фахівців фізичної культури і спорту на основі інформаційних технологій та багатомірного аналізу : монографія. Харків. 2019. 189 с.
Гонтарук О.М. Проблеми функціонування системи підготовки кадрів та управління у сфері фізичного виховання і спорту в контексті розвитку державно-приватного партнерства в Україні. Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я у сучасному суспільстві : збірник наукових праць. Луцьк : Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки, 2016. № 3 (35). С. 5–10.
Дутчак М.В., Чеховська Л.Я. Концепція організаційного та кадрового забезпечення системи оздоровчого фітнесу в Україні. Фізична активність, спорт і здоров’я. 2018. № 2(32). С. 70–77.
Криштанович С. Формування професійної компетентності майбутніх менеджерів фізичної культури і спорту: теорія та методика : монографія. Дрогобич. 2020. 462 с.
Легенький М. Особливості правового забезпечення формування державного замовлення на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах. Наукові записки Центральноукр. держ. пед. ун-ту ім. В. Винниченка. Серія «Право». Кропивницький, 2017. Вип. 1. С. 105–109.
Проць Т. Нормативно-правові засади державного сприяння розвитку освіти у сфері фізичної культури: регіональний аспект. Ефективність державного управління. 2017. № 2 (51) С. 42–51.
Семенець-Орлова І.А. Державне управління освітніми змінами в Україні: теоретичні засади : монографія. Київ, 2018. 420 с.
Яценко Л.Д. Проблеми неузгодженості вищої освіти та ринку праці в Україні. Національний інститут стратегічних досліджень. Аналітична записка. Серія «Соціальна політика», 2020. № 14. 7 с.