СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ОПТИМІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТИВНИХ КЛУБІВ
DOI:
https://doi.org/10.24195/olympicus/2023-3.1Ключові слова:
реформування, спорт, клубна система, інтеграція.Анотація
У статті розглянуто основні вектори реформування сфери фізичної культури і спорту. Зазначено, що створення оптимальних умов для гармонійного розвитку підростаючого покоління – питання багатовекторне. Беручи до уваги специфіку та різноманіття сфер впливу, чинників та взаємодій, які формують фізичний, емоційний, інтелектуальний та соціальний розвиток молоді, спортивні клуби вважаються оптимальною структурою у формуванні цінності співпраці та побудові соціальних відносин. Представлено переваги розвитку клубної системи як альтернатива системи спортивних шкіл щодо масової популяризації спорту. Мета дослідження – охарактеризувати тенденції оптимізації діяльності спортивних клубів. Методи дослідження: аналіз літературних джерел, аналіз документів, системний аналіз, структурно-функціональний аналіз, організаційне прогнозування. Результати дослідження. В ході дослідження встановлено, що розглядаючи спорт як ключовий елемент стратегії економічного розвитку регіонів та держави, основними його економічними перевагами є: отримання доходу, відновлення інфраструктури, створення додаткових робочих місць, а також промоція регіону. Оптимальною організаційно-правовою формою в процесі розвитку масового спорту та вирішення супутніх завдань, виступають спортивні клуби. Однією з найважливіших складових трансформацій у сфері фізичної культури і спорту має стати перехід з системи спортивних шкіл до системи спортивних клубів. Серед викликів щодо пріоритетної підтримки спортивних клубів виступають: високі початкові витрати, короткострокові переваги, диспропорція регіональних переваг. Забезпечення належного розвитку дітей та підлітків є комплексним завданням, яке потребує соціальної залученості, цілісної освіти, фізичного та емоційного здоров’я, рівних можливостей та співпраці між різними секторами суспільства. Система відкритого суспільства передбачає створення таких умов, де платформою для стабільного зростання та розвитку сфери фізичної культури і спорту виступатимуть інтеграційні спортивні клуби. Втілення цієї ідеї як проекту передбачає: створення технології, організація менеджменту реформи і проектного офісу, формулювання технічного завдання, забезпечення ресурсами та чітку кооперацію з усіма стейкхолдерами.
Посилання
Дубінська З. П. Специфіка суб’єктів правовідносин у сфері спорту в Україні. Південноукраїнський правничий часопис. Серія: Правове забезпечення адміністративної реформи. 1. 2019. С. 69–74. URL: https://doi.org/10.32850/sulj.2019.1-17.
Жданов І. Дорожня карта реформ у сфері фізичної культури та спорту. 2015. URL: http://dsmsu.gov.ua/index/ua/material/16627. (дата звернення: 11.09.2023).
Крошка С.А. Спортивний клуб як первинна ланка організації фізкультурно-спортивної роботи у Лисичанському педагогічному коледжі. Наукова дискусія: інновації у сучасному світі: матеріали ІІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції. Вінниця, 2016. С. 25–31.
Куроченко І. Правові, організаційні та методичні засади фізичної культури і спорту в Україні: навчальний практикум. Ірпінь : Видавництво Національного університету ДПС України, 2016. 596 с.
Про затвердження Стратегії розвитку фізичної культури і спорту на період до 2028 року : Постанова Кабінету Міністрів України від 4 листопада 2020 р. № 1089. URL: https://zakon. rada.gov.ua/laws/show/1089-2020 (дата звернення: 03.10.2022).
Сіренко Р. Державна політика ефективного управління системою фізичної культури та масового спорту в Україні. Публічне управління та митне адміністрування (правонаступник наук. зб. «Вісник Академії митної служби України». Серія «Державне управління»). Дніпро : Університет митної справи та фінансів, 2018. № 2(17). С. 116–120.
Стахів І.М. Основні засади державного регулювання спортивно-оздоровчих послуг. Економічний форум. 2014. № 4. С. 24–29. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecfor_2014_4_6. (дата звернення: 03.09.2023).
Ткалич М.О. Розвиток уявлень про спортивний клуб як суб’єкт цивільного права. Матеріали Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи реформування права України очима молодих вчених». Запоріжжя : ЗНУ, 2009. С. 253–256.